כל המידע הדרוש עבור חיות המחמד שלכם

הרחקת יונים לצמיתות

כמה פעמים פתחתם את החלון וגיליתם ציפורים מקננות לכם על אדן החלון  או על הגגון מעל, מקננות ומשאירות אחריהן ריח לא נעים ולכלוך? אז נכון, זה לא נעים לגרום ליונים לעזוב את אזור הקינון שלהן, מצד שני, אתם לא רוצים להתמודד עם ריחות לא נעימים ולכלוך, נכון?

יונה

יונה

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם יונים מקוננות מבלי לפגוע בהן היא באמצעות כלים ואמצעים שונים של הרחקת יונים לצמיתות. יש לציין כבר עכשיו, יש מגוון כלים ושיטות, חלקן עוזרות במאה אחוז, אחרות, בעיקר המאולתרות שבהן, עוזרות קצת פחות. עליכם להחליט באילו כלים אתם מעדיפים להשתמש, כיצד אתם בוחרים להשתמש בהם ולא פחות חשוב, עליכם להתאים את הכלים שעומדים לרשותכם, לגודל הבעיה. ייתכן מאוד שאם מדובר בבעיה קטנה מאוד, אפשר לאלתר איזה אמצעי או חומר שיעזור לכם להרחיק את היונים או את היונה לצמיתות, אך אם מדובר בבעיה רחבה, אל תנסו לאלתר פשוט תרכשו כלים שיכולים לעזור לכם להרחיק את היונים בצורה טובה.

דוגמאות של אמצעים ושיטות שמרחיקות יונים לצמיתות

לפני שנציג כאן מספר דוגמאות יש לומר כבר עכשיו, שום כלי או אמצעי שנרכוש באופן מסודר לא יגרום נזק או כאב ליונה, לא מדובר כאן כלים שמטרתן לפגוע ביונים אלא רק להרחיק אותן מהבית שלנו. חשוב לדעת את זה, במידה ואתם חוששים שמה יקרה להם משהו.

האמצעי הרחוק שנחשב לאחד הטובים ביותר הם דוקרנים לחלון. מדובר על אמצעי די נוח כי מאוד פשוט להתקין אותו. דוקרנים שמאיימים על היונים וכבר כשהן עפות ורואות אותו הן מתרחקות מהמקום. הבעיה עם האמצעי הזה, שהוא פוגם בעיצוב של המקום וגורם נזק חזותי למבנה.

אמצעי אחר שנחשב איכותי הוא רשת. מדובר ברשת שמכסה את החלון ובכך מונעת מהיונה אפשרות להגיע אל אדן החלון. גם כאן מדובר באמצעי איכותי עם בעיה אחת, הרשת פוגמת בחזות של המבנה, לכן כיום לא נוהגים להשתמש ברשתות בחלונות ומרפסות אלא יותר בגגות.

אמצעי שלישי שנחשב לאיכותי והטוב ביותר הוא שוק חשמלי. מדובר על אמצעי שלמרות שמו נחשב איכותי מאוד. בכל פעם כשהיונה מגיעה לאדן החלון היא חוטפת זרם חשמלי של שניות ברגליה, מה שגורם לה לעזוב את המקום במהירות ולא לחזור אליו. לא נגרם לה שום נזק, היא לא נפצעת ולא נפגעת. השוק לא גורם נזק חזותי למקום ולא פוגע ביונים בשום צורה שהיא. זו הסיבה שנהוג להשתמש בו יותר מאשר באמצעים אחרים כיום והוא מאוד מומלץ.