כל המידע הדרוש עבור חיות המחמד שלכם

רתמה לכלב

לפי החוק, אין לתת לכלב לשוטט לבד ברחובות. כלב שמשוטט לבדו עלול להיתפס על ידי הרשויות ושחרור שלו מהסגר כרוך בקנס גבוה. על כן, כל מי שיש לו כלב צריך ללכת איתו כאשר הוא קשור לרצועה.

הבעיה בהליכה עם הכלב כשהוא מחובר לרצועה יכולה להתרחש כאשר הכלב מושך. אם לכלב שלכם יש נטייה למשוך, מומלץ לרכוש רתמה לכלב שתמנע עומס ולחץ רב עם הצוואר שלו.

מה לגבי כלבים גדולים? מעולם לא נראה כלבים גדולים שיש עליהם רתמה. כלבים גדולים יכולים להתחבר לרצועה גם בעזרת קולר רגיל על צווארם. הסיבה לכך היא החוזק העצום של הצוואר שלהם שיכול לעמוד בלחץ המופעל עליו במידה והם מושכים.

הצוואר של כלבים קטנים מאוד ועד בינוניים, לעומת זאת, הוא עדין יותר. בעזרת רתמה לכלב אפשר למנוע את הסכנות הבריאותיות שאורבות לו כאשר הוא מושך כשקולר על צווארו.

אזור החזה של הכלב הוא הרבה יותר חזק לעומת הצוואר. משום כך, כלב שמחובר לרתמה יכול למשוך חזק ולא ייווצר לו נזק.

portrait of a young puppy purebred belgian shepherd malinois with harness

כלב עם רתמה

שימו לב שכלבים קטנים ואף בינוניים שמושכים כשהם מחוברים לרצועה דרך קולר על צווארם, נחנקים. מלבד החנק לטווח הקצר, המשיכות והלחץ המופעל על הצוואר שלכם יכול ליצור פצעים. בטווח הרחוק ובמקרים מסוימים, הפצעים חמורים כל כך שהקולר יכול לחדור אל תוך העור ורק ניתוח יאפשר להסיר אותו.

אם כן, הליכה עם כלב תהיה הרבה יותר טובה ובריאה לו כאשר הוא מחובר לרתמה.

אם הכלב התרגל לקולר רגיל, ייתכן כי בתחילה הוא יתקשה לתת לכם לשים עליו את הרתמה, אך לאחר מספר פעמים ישתף פעולה מתוך הבנה שהרתמה היא סימן לטיול.