כל המידע הדרוש עבור חיות המחמד שלכם

שמפו לכלבים

טיפים שיכולים לעזור לכם

יש בעלי כלבים שמעדיפים לקחת את הכלבים שלהם לספרים וספריות, במטרה לעשות להם תספורת כשעל הדרך הם נהנים גם מחפיפה ייחודית. יש מי שמעדיף לעשות את זה בעצמם, במגרת זמן איכות איתו, כך הם מטפחים ודואגים לו כמו שהם רוצים ויודעים. בשבילם אנחנו מגישים מדריך קצר, כיצד לרכוש שמפו לכלבים.

הקונספט של שמפו לכלבים, הוא יחסית חדש בישראל. עד לפני עשרים וחמש שנה, אף אחד לא חשב שבשביל לחפוף את השיער של הכלב, צריך לרכוש שמפו מיוחד שמתאים לכלבים, וגם אם כן מדובר היה במוצר שעלותו גבוהה. אך עם הזמן החלו להיכנס עוד ועוד מותגים של שמפו לכלבים, מותגים ששינו את ההתייחסות שלנו למוצר ובכלל לכל הרעיון של חפיפה ורחיצת כלבים.

דברים שחשוב לדעת על שמפו לכלבים

בדומה לשיער אדם,לשמפו כלבים יש מספר מטרות, אך משמעות הרבה יותר חשובה, כפי שמיד נוכל לראות, גם בגלל מבנה השיער של הכלב וגם בגלל חשיבותו.

ראשית, כלבים נוטים להתלכלך באופן קיצוני, במיוחד אם אנחנו משחררים אותם בגינות ציבוריות, חופים או בחצרות. השמפו מגן על הפרווה של הכלבים, ומונע ממנה ריח לא נעים ואי נוחות לכלב.

שנית, על הפרווה של הכלב, מופיעות לא פעם פשפשים וקרציות. ניתן להתמודד איתם בעזרת תכשירים שונים שיש לשים פעם בחודש, אך שמפו ובפרט שמפו שכולל חומרים נגד קרציות ופשפשים, מגן על הפרווה לאורך זמן וגם דואג להשאיר אותה מבריקה.

שלוש, הפרווה של הכלב, היא לא רק תפארתו ולא רק זו שגורמת לנו להתפעל מיופיו וללטף אותו בחיבה, אלא היא גם מגנה עליו, וככל שהפרווה יותר רכה ונעימה כך נעים לו יותר, בישיבה, שכיבה או הליכה. שמפו לכלבים שומר על הפרווה רעננה ונעימה למגע.

איזה שמפו צריך לקנות לכלב

יש בשוק מספר סוגים של שמפו, אשר מתאימים על פי סוג הכלב, סוג הפרווה וכן על פי פרמטרים אחרים.

פרמטר ראשון על פיו אתם יכולים לבחור הוא, שמפו יבש או רטוב. שמפו יבש בו ניתן להשתמש בלי צורך לעשות אמבטיה ושמפו רטוב בו נהוג להשתמש בעת רחצה.

פרמטר שני, הוא על פי סוג הפרווה ואורך השיער של הכלב

פרמטר שלישי, האם השמפו כולל חומרים נגד פשפשים וקרציות. מאחר ואתם, קרוב לוודאי, רוצים לשמור על הפרווה של הכלב שלכם נקייה ובריאה, עדיף להשתמש בשמפו כזה, בכל מקרה עדיף לא להשתמש בו לעיתים קרובות, כי הוא הרבה פעמים הוא גורם לייבוש של העור.

בכל מקרה אסור להשתמש בשמפו של בני אדם, כי הוא לא בריא לכלבים, הוא מכיל הרבה מאוד חומציות ועלול לגרום לייבוש העור.