כל המידע הדרוש עבור חיות המחמד שלכם

אוכל מיוחד לכלבים- הדרך שתשביע את הכלב שלך

האוכל משחק תפקיד חשוב בהתפתחות התקינה והתפקוד המיטבי של הכלב ולאורך החיים חשוב להזין את הכלב באוכל איכותי הנכון לאותו שלב בחייו. בשוק קיימים מותגים רבים ויש להבחין בין אוכל המותאם לסוגים שונים של כלבים בהתאם למשקל, גזע, צרכים בריאותיים ייחודיים וכמובן, טעם.
מהם השיקולים החשובים בבחירת אוכל לכלב ועל מה לשים דגש בביצוע ההזמנה למזון כלבים?

מה בין יבש לרטוב

חשוב להבחין בין הסוגים השונים של אוכל לכלבים, כאשר ההבחנה העיקרית היא בין מזון יבש למזון רטוב (שימורים). אוכל רטוב מתאים בסיטואציות בהן הכלב סובל מבעיות חניכיים או אובדן שיניים או כאב בטן ואין לו אפשרות לאכול מוצקים או כאשר רוצים לפנק אותו באירועים מיוחדים.
מזון יבש נחשב יעיל יותר לחיזוק השיניים עבור כלבים צעירים או בוגרים כל עוד אין להם בעיות שיניים והוא מסייע בשמירה על שיניים נקיות. הבדלים נוספים בין שני הסוגים קשורים בכך שמזון יבש נשאר טרי לאורך זמן ונחשב אופציה חסכונית יותר מאשר מזון רטוב שאי אפשר להשאיר בחוץ לאורך זמן ופג תוקף מהר יותר כמו גם יקר יותר (ביחס של עלות וכמות). לרוב מזון רטוב טעים יותר לכלב כי הוא פחות משלב חומרי טעם וריח ושומר יותר על הטעם המקורי של הבשר.

מה כולל המזון?

אין ספק שמותג בעל משמעות רבה, כי מותגים מובילים לרוב עומדים בסטנדרטים גבוהים כמו תקנות וטרינריות מחמירות וכדומה. אבל לפני שבוחרים את המוצר חשוב לקרוא את רשימת המרכיבים ולבחון אם המוצר כולל גם ויטמינים ומינרלים או עשבי מרפא שתומכים בבריאות הכלה. כך למשל, יש מוצרי מזון לכלבים שאפילו מוכנים בבישול איטי לשמירה מקסימלית על הערכים התזונתיים או חלבון לחיזוק השרירים ועוד. שימו לב שאין מרכיבים שעשויים לגרום לכלב לרגישות כלשהי, אם אתם כבר יודעים על רכיב כזה.

כל אוכל והגיל שלו

ביצירת מזון מותאם לכלבים שמים דגש משמעותי על התאמת האוכל לפי הגיל של הכלב, כי כל שלב בחיים דורש רכיבים אחרים התומכים בבריאות הכלב במשך השנים. כך למשל, לגורים יתאים מזון שמבוסס על רכיבים שתורמים לגדילת הכלב, התפתחות קוגניטיבית והוצאת אנרגיות ואילו כלבים בוגרים יותר צורכים מזון עם פחות קלוריות כדי להימנע ממצב של משקל יתר ועומס על העצמות. גם הגזע של הכלב הוא פקטור חשוב בבחירת המזון כי יש אוכל שמתאים יותר לכלבים קטנים ואוכל שמתאים לכלבים גדולים הזקוקים להרכב מזון לתמיכה בעצמות ובמפרקים.

ומה עם המצב הבריאותי?

הכלב לא מתפקד כתמול שלשום? האבחון הרפואי מחייב התאמה תזונתית? ישנם מגוון מוצרי מזון לכלבים המותאמים לרגישויות וצרכים בריאותיים בין אם מדובר בכלבים עם בעיות במערכת העיכול או סובלים מבעיות שתן, אלרגיות שונות. מדובר במזון רפואי ייעודי וחשוב לבדוק על אילו צרכים הוא עונה בין אם מדובר בבעיות עור או רגישויות אחרות, בעיות במפרקים וכדומה. יש מוצרי מזון שנותנים לכלבים עם בעיות רפואיות לצרוך על בסיס קבוע לצד פורמולות לכלבים הסובלים באופן זמני מגזים, בעיות קיבה או פורמולות כטיפול מונע לבעיות שונות וחשוב להתייעץ עם הוטרינר לפני בחירת האוכל, הכמות וכדומה.

שבע ומרוצה

כלב שבע הוא כלב מרוצה, אבל פעמים רבות נראה שהכלב לא שבע לעולם ויכול לאכול עוד ועוד. ארוחות קבועות יכולות לסייע לכלב לשמור על שגרת תזונה מאוזנת וכן קיימים מותגי פרימיום שמציעים אוכל משביע במיוחד שיכול לסייע בהשגת תחושת שובע.

בחרו מקום אמין המציע לכם מבחר מותגי מזון וסיוע בבחירת המוצר הנכון ביותר לכלב שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *