כל המידע הדרוש עבור חיות המחמד שלכם

מזון לגורי כלבים, עשה ואל תעשה

אין תחושה טובה מאימוץ גור כלבלבים קטן לחיק המשפחה. גוש הפרווה הקטן והשובב הזה הולך לשנות את חייכם לטובה ולהכניס הרבה מאוד אור ושמחה הביתה. הוא הולך לאהוב אתכם ממש כפי שאתם, עם איפור או ללא, כשאתם עם פיג'מה או במיטב מחלפותיכם, כאשר אתם שמחים וגם כאשר אתם עצובים. הייצור שכרגע נראה לכם קטן ושברירי יהיה המשענת שלכם וכמובן, החבר הכי טוב שאדם יכול לבקש. אבל כדי שכל זה יקרה הגור הקטן שזה עתה אימצתם צריך לגדול ולהתפתח, הוא צריך להיות בריא והוא, כמובן, צריך מזון לגורי כלבים.

ריכזנו לכם כמה טיפים ממומחים שיעזרו לכם לא רק למצוא את מזון גורי הכלבים הטוב ביותר כי אם גם ינחו אתכם כיצד לנהוג סביב נושא ההאכלה של גורים באופן כללי.

כללי התנהגות בעת האכלת גורי כלבים:

  • מצאו מקום קבוע למקם בו את האוכל והמים של הגור. רצוי מאוד למצוא מקום שקט (לא ליד מקום רועש עם הרבה אנשים), נקי ומאוורר. כדאי שלא לשים לו את האוכל ליד המקום שבו הוא ישן כדי לייצר הפרדה בין שתי הפעולות. יתרה מכך, בחרו קערות אוכל ומים יציבות ודאגו להאכיל את הגור רק מהן.
  • כאשר הגור אוכל, הניחו לו לאכול לבד בשקט. ללא הפרעות וללא הטרדות מיותרות.
  • אם חשוב לכם שהכלב יאכל לאורך כל חייו מזון לכלבים, אז כדאי מאוד שלא להתחיל ולהציע לו אוכל של בני אדם כבר שהוא גור. כמו ילדים כך גם גורי כלבים, אם נרגיל אותם לאכול שטויות מגיל קטן הם ימשיכו לצרוך שטויות גם בגיל מבוגר. לכן, אם אתם רוצים כלב שאינו בררן באוכל ואינו מפונק באופן כללי, הקפידו כבר בשנים הראשונות להרגיל אותו לאוכל ייעודי לכלבים.
  • הקפידו על שעות האכלה קבועות. כדי מאוד להרגיל את הגור לשעות האכלה קבועות וצפויות. זה יגרום לכלב לחוש בטוח שהארוחות שלו מגיעות בכל יום באותו הזמן וגם לכם יהיה הרבה יותר נוח.
  • שימו לב, גורים אוכלים בין 3-5 ארוחות ביום. אך עם הזמן צריך לצמצם את כמות הארוחות ל-2 עד 3 ארוחות ביום, המתאימות לכלב בוגר.

על בחירה נכונה של מזון לגורי כלבים:

אחרי שאנחנו יודעים כיצד לנהוג בסביבת האוכל של הגור, נפנה לטיפים הנוגעים לבחירת המזון עבורו. יש היום לא מעט מותגי מזון לגורי כלבים וכדאי שיהיה בידינו ידע כיצד לברור, לבחור ולהתאים.

אבל לפני שנתחיל נספר לכם שהשנה הראשונה של הגור היא חשובה מאין כמוה. זו השנה שבה הגור הופך מגור לכלב בוגר וחשוב מאוד להקפיד על תזונה נכונה ומתאימה.

  • כדי שגורים יוכלו להתפתח בצורה בריאה מומלץ לבחור סוגי מזון לגורים אשר מכילים חלבונים מן החי ולא מזונות שכוללים חלבון מן הצומח כגון: סויה, תירס או חיטה. גורי כלבים זקוקים להרבה חלבונים איכותיים מן החי בחודשים הראשונים לחייהם שכן אלו מסייעים להתפתחות המוח, השרירים, הרקמות והעור שלהם.
  • רכיב חשוב נוסף שיש לחפש על גבי המארז הוא סידן. גם מרכיב זה חשוב להתפתחות השלד של הגור. בנוסף, חפשו על גבי המארזים גם ויטמינים ומינרלים נוספים.
  • נסו לחפש מזון שיש בו DHA זוהי חומצה שומנית בלתי רוויה מקבוצת אומגה 3 שנמצאה במחקרים מדעיים כתורמת להתפתחות המוחית של הגור. ה-FDA כבר אישר את השימוש בו ליצרני חלב תינוקות של אנשים, לאחר שגילו שה-DHA משפר תפקודים קוגניטיביים בתינוקות אדם.
  • הגור שלכם יהפוך בשנה הראשונה, למול עיניכם הרואות, לכלב בוגר. לכן, צריך להיות עם היד על הדופק גם כאן. אחרי כמה חודשים, כאשר הגור גדל, כדאי להתייעץ עם הווטרינר וביחד להחליט מתי להעביר את הכלב מאוכל של גורים לאוכל של כלבים בוגרים.
  • הזנה נכונה היא גם עניין של גזע הגור. לכל גזע יש את זמן ההתפתות שלו ורמות האנרגיה הייחודיות שהוא מוציא. לכן, כאשר אתם בוחרים אוכל לגור הכלבים החדש שלכם וודאו שאתם מתאימים את סוג המזון לגזע של הכלב: גזע גדול, בינוני או קטן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *